فابریکه پخته طلای سفید افغان
فابریکه پخته طلای سفید افغان
فابریکه پخته طلای سفید افغان
 

درباره ما

 

فابریکه پخته طلای سفید افغان به طور رسمی در سال 1395 با مجوز صادره از وزارت تجارت توسط 3 تن از تجار ملی و با سرمایه گذاری بیش از 7 میلیون دالر در زمینه تولید نخ خالص از پنبه در شهرک صنعتی ولایت هرات – افغانستان تاسیس و آغاز به فعالیت نمود. افتتاح رسمی این شرکت به تاریخ 28/05/1396 توسط محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان و هیات همراهشان صورت گرفت.

تمرکز اصلی این فابریکه از بدو تاسیس در زمینه تولید نخ بوده که با مدیریت دقیق و کارآمد ضمن برقراری ارتباط نزدیک با شرکت های موفق داخلی و خارجی در صنعت نساجی و با استفاده از جدیدترین تجهیزات تکنالوژی و علوم ریسندگی روز دنیا موفق به تولید نخ خالص از پنبه با کیفیت بین المللی گردید که خوشبختانه کیفیت بالای محصولات تولیدی این فابریکه زمینه صادرات به کشورهای منطقه را نیز فراهم نموده است.

با توجه به میزان بالای تقاضای مارکت داخلی و خارجی، فابریکه پخته طلای سفید افغان در سال اول فعالیت خود توانست تا روزانه 6 تن نخ خالص را تولید نماید که این مقدار با توجه به ظرفیت و امکانات شرکت قابلیت ارتقا تا 9 تن در روز را نیز دارد.

تقاضای بالای مارکت خارجی و میزان تولیدات روزانه، فابریکه پخته طلای سفید افغان را برآن واداشت تا در اولین سال فعالیت خود 350 نفر را به صورت مستقیم جذب و زمینه کار را برای آنها فراهم نماید. با توجه به اینکه هدف اصلی این فابریکه در زمینه تولید نخ، کیفیت بالای محصولات در سطح بین المللی می باشد لذا تمامی کارمندان جذب شده این فابریکه، پروسه تولید نخ را به صورت کاملا علمی و مسکلی توسط اینجینران ورزیده آلمانی و چینایی آموزش دیده اند که این کار باعث بالابردن سرعت، دقت، کیفیت کاری و ایجاد محیط بهتر برای کارمندان نیز گردیده است.

 

دورنمای ما - Our Vision

 

تولید محصولات داخلی و با کیفیت و رقابت در سطح بین المللی از جمله مهمترین اهداف دراز مدت فابریکه پخته طلای سفید افغان می باشد.

ماموریت ما - Our Mission

 

فابریکه پخته طلای سفید افغان با توجه به موقعیت خوب منطقوی، تجهیزات و ماشین آلات که برای تولید نخ راه اندازی نموده است، حمایت و پشتیبانی از زارعین کشورمان را جزء اولویت های کاری خود در نظر گرفته است تا با این کار اقتصاد جامعه رشد نموده و محصولات داخلی با کیفیت بالاتر تولید و زمینه صادرات آن به خارج از کشور فراهم گردد.

از جمله مهمترین اهداف این فابریکه در سالهای پیش رو می توان به نکات زیر اشاره کرد.

  • بالابردن میزان تولیدات روزانه فابریکه
  • استفاده اعظمی از منابع افغانستان برای توسعه صنعت پنبه
  • حمایت همه جانبه زارعین کشور برای کشت پنبه
  • آموزش علمی و مسلکی زارعین در زمینه کشت پنبه با کیفیت
  • تشویق زارعین و زمین داران به کشت پنبه به جای مواد مخدر
  • ایجاد روابط تجاری بین المللی
  • صادرات نخ تولیدی به کشورهای مختلف
  • اشتغال زایی و ایجاد محیط کار بیشتر برای مردم
  • تولید محصولات بیشتر از قبیل کنجاره، روغن، صابون و بافت تکه های نخی خالص.

این فابریکه به منظور رشد اقتصادی جامعه و حمایت هرچه بیشتر زارعین در نظر دارد تا در آینده تجهیزات، ماشین آلات و زمین های زراعتی را به طور رایگان در دسترس آنها قرارداده تا میزان تولیدات پنبه بالا رفته، افراد بیشتری مشغول کار شده و در نتیجه محصولات تولید شده را به کشورهای مختلف صادر نماید و به عنوان یک برند افغانی در تمامی کشورها مشهور نماید.